Web Experience Toolkit (8.x-3.000-rc2) - en to ja translation catalogue (93 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Slideshow
ja: スライドショー

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Pages
ja: ページ

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Group
ja: グループ

en: Type
ja: タイプ

en: Comments
ja: コメント

en: Version
ja: バージョン

en: Reset
ja: リセット

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Default
ja: デフォルト

en: Path
ja: パス

en: Updated
ja: 更新

en: Layout
ja: レイアウト

en: Picture
ja: 写真

en: User
ja: ユーザー

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: All
ja: すべて

en: Add content
ja: コンテンツを追加

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Page
ja: ページ

en: Welcome
ja: 歓迎

en: Roles
ja: 役割

en: Comment
ja: コメント

en: Published
ja: 掲載

en: Filter
ja: フィルター

en: Nodes
ja: ノード

en: Media
ja: メディア

en: Desc
ja: 降順

en: Members
ja: メンバー

en: Blog
ja: ブログ

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ja: @site は現在メンテナンス中です。まもなく再開しますので、しばらくお待ちください。

en: Front Page
ja: フロントページ

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Last Name
ja: 姓

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Group members
ja: グループメンバー

en: French
ja: フランス語

en: Sidebar
ja: サイドバー

en: Edit member
ja: メンバーを編集する

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Tabs
ja: タブ

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Apply
ja: 適用

en: Menus
ja: メニュー

en: Page not found
ja: ページが見つかりません

en: My account
ja: アカウント情報

en: Edit node
ja: ノードを編集

en: Offset
ja: オフセット

en: Meta Tags
ja: メタタグ

en: Featured
ja: 主な

en: Joined
ja: 登録日

en: About
ja: アバウト

en: Delete node
ja: ノードの削除

en: Member
ja: メンバー

en: Creator
ja: 作者

en: Delete relation
ja: 関連を削除する

en: No content available.
ja: コンテンツが見つかりません。

en: Queue
ja: キュー

en: Admin
ja: 管理者

en: Group nodes
ja: グループノード

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Your virtual face or picture.
ja: あなたの仮想の顔、あるいは写真。

en: All content
ja: すべてのコンテンツ

en: Published status
ja: 掲載ステータス

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）

en: Asc
ja: 昇順

en: Absolute URL
ja: 絶対URL

en: Master
ja: マスター

en: Full HTML
ja: フル HTML

en: Remove member
ja: メンバーを削除する

en: Edit relation
ja: 関連を編集する

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: Outsider
ja: 部外者

en: User account menu
ja: ユーザーアカウントメニュー

en: Basic block
ja: 基本ブロック

en: A basic block contains a title and a body.
ja: 基本ブロックはタイトルと本文を持ちます。

en: Website feedback
ja: ウェブサイトフィードバック

en: Adds users to groups as members.
ja: ユーザーをメンバーとしてグループに追加します。

en: View member
ja: メンバーを見る

en: No members available.
ja: メンバーはいません。

en: View relation
ja: 関連を見る

en: {{ arguments.gid|placeholder }} members
ja: {{ arguments.gid|placeholder }} のメンバー

en: {{ arguments.gid|placeholder }} nodes
ja: {{ arguments.gid|placeholder }} のノード
