Wysiwyg API template plugin (8.x-2.0-beta1) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Weight
fr: Poids

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Template
fr: Gabarit

en: Add template
fr: Ajouter un gabarit

en: Delete template
fr: Supprimer le gabarit

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: WYSIWYG templates
fr: Gabarits WYSIWYG

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
