Wysiwyg API template plugin (8.x-2.0) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Description
de: Beschreibung

en: Weight
de: Gewichtung

en: Template
de: Vorlage

en: Add template
de: Vorlage hinzufügen

en: Delete template
de: Vorlage löschen

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Edit template
de: Vorlage bearbeiten

en: Select a name for this template.
de: Wählen Sie einen Namen für dieses Template

en: A description to be shown with the template.
de: Eine Beschreibung, die zum Template angezeigt wird.

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.
