X References (8.x-1.0-alpha1) - en to ca translation catalogue (11 entries)

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Type
ca: Tipus

en: Name
ca: Nom

en: Are you sure you want to delete %name?
ca: Esteu segur de voler suprimir %name?

en: Source
ca: Font

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Create @name
ca: Crea @name

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: Machine Name
ca: Nom màquina

en: Entity id
ca: Id de l'entitat

en: Target entity type
ca: Tipus d'entitat destí
