X References (8.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (12 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Name
da: Navn

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Source
da: Kilde

en: Machine name
da: Internt navn

en: Target
da: Mål

en: Create @name
da: Opret @name

en: Entity type
da: Entity-type

en: Machine Name
da: Maskinnavn

en: Entity id
da: Entity ID

en: Category %label has been deleted.
da: Kategori %label slettet.

en: Target entity type
da: Entitetstypemål
