X References (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Type
de: Typ

en: Id
de: ID

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Source
de: Quelle

en: Machine name
de: Systemname

en: Target
de: Ziel

en: Create @name
de: @name erstellen

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Machine Name
de: Systemname

en: Entity id
de: Entitäts-ID

en: Category %label has been deleted.
de: Kategorie %label wurde gelöscht.

en: Source entity type
de: Quell-Entitätstyp

en: Target entity type
de: Ziel-Entitätstyp

en: Source entity id
de: Quell-Entitäts-ID

en: Entity source
de: Quelle der Entität
