X References (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Name
fa: نام

en: ID
fa: شناسه

en: Id
fa: شناسه

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Source
fa: منبع

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Target
fa: مقصد

en: Create @name
fa: ایجاد @name

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Entity id
fa: شناسه عنصر

en: Target entity type
fa: نوع عنصر مرجع
