X References (8.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Type
hu: Típus

en: Name
hu: Név

en: ID
hu: Azonosító

en: Id
hu: Azonosító

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Source
hu: Forrás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Target
hu: Cél

en: Create @name
hu: @name beküldése

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Machine Name
hu: Programok által olvasható név

en: Entity id
hu: Entitásazonosító

en: Source entity type
hu: Forrásentitás típusa

en: Target entity type
hu: Cél-entitástípus
