X References (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Name
id: Nama

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Source
id: Sumber

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Create @name
id: Kirim @name

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Machine Name
id: Nama Mesin

en: Target entity type
id: Tipe entity target
