X References (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Name
it: Nome

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Source
it: Sorgente

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Create @name
it: Crea @name

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: Target entity type
it: Il tipo di entità target
