X References (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (10 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: Name
oc: Nom

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Source
oc: Font

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Target
oc: Cibla

en: Create @name
oc: Crear @name

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Machine Name
oc: Nom sistèma
