XARA - Modern Multipurpose Drupal 8, 9 Theme (1.0.0) - en to uk translation catalogue (57 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: Content
uk: Вміст

en: Documentation
uk: Документація

en: Support
uk: Підтримка

en: None
uk: Немає

en: Font Size
uk: Розмір шрифту

en: Layout
uk: Макет

en: Components
uk: Компоненти

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Logo
uk: Логотип

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Comment
uk: Коментар

en: Normal
uk: Звичайне

en: General
uk: Загальне

en: Button
uk: Кнопка

en: center
uk: по центру

en: Page Title
uk: Заголовок Сторінки

en: Site Name
uk: Назва сайту

en: Content Top
uk: Вміст зверху

en: Content Bottom
uk: Вміст знизу

en: Sidebar
uk: Панель

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Full Width
uk: Максимальна ширина

en: Style
uk: Стиль

en: Slogan
uk: Гасло

en: Head
uk: Голова

en: Italic
uk: Курсив

en: Uppercase
uk: Верхній регістр

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Twitter
uk: Твітер

en: Fonts
uk: Шрифти

en: Sidebar Left
uk: Ліва бічна панель

en: Sidebar Right
uk: Права бічна панель

en: Page Header
uk: Заголовок сторінки

en: mobile
uk: мобільний

en: Lowercase
uk: Нижній регістр

en: wide
uk: широкий

en: Use Default
uk: Використовувати типове

en: Elements
uk: Елементи

en: Typography
uk: Типографіка

en: Transform
uk: Перетворення

en: Main Menu
uk: Головне Меню

en: Search Box
uk: Поле пошуку

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Capitalize
uk: Починати з великої літери

en: Footer Top
uk: Верх нижнього колонтитула

en: Social
uk: Суспільний

en: Theme Color
uk: Колір теми

en: Inverted
uk: Інвертовані

en: Headings
uk: Заголовки

en: Line Height
uk: Висота рядка

en: Primary menu
uk: Первинне меню

en: Show Social Icons
uk: Показати іконки соціальних мереж

en: narrow
uk: вузький
