XARA - Modern Multipurpose Drupal 8, 9, 10 Theme (1.0.1) - en to nl translation catalogue (61 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Content
nl: Inhoud

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Support
nl: Ondersteuning

en: Search
nl: Zoeken

en: None
nl: Geen

en: Font Size
nl: Lettergrootte

en: Layout
nl: Lay-out

en: Components
nl: Componenten

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Comment
nl: Reactie

en: Normal
nl: Normaal

en: General
nl: Algemeen

en: Button
nl: Knop

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: center
nl: gecentreerd

en: Page Title
nl: Paginatitel

en: Site Name
nl: Sitenaam

en: Content Bottom
nl: Onder inhoud

en: Sidebar
nl: Zijbalk

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Full Width
nl: Volledige breedte

en: Style
nl: Stijl

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Italic
nl: Cursief

en: Uppercase
nl: Hoofdletter

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: Fonts
nl: Lettertypen

en: Sidebar Left
nl: Linker zijbalk

en: Sidebar Right
nl: Rechter zijbalk

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: mobile
nl: mobiel

en: Lowercase
nl: Kleine letter

en: Powered by Drupal
nl: Gebouwd met Drupal

en: wide
nl: breed

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Elements
nl: Elementen

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Typography
nl: Typographie

en: Main Menu
nl: Hoofdmenu

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Classic
nl: Klassiek

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Footer Top
nl: Boven footer

en: Social
nl: Sociaal

en: Theme Color
nl: Themakleur

en: Footer menu
nl: Footer-menu

en: Headings
nl: Koppen

en: Icon Shape
nl: Pictogramvorm

en: Icon Position
nl: Pictogrampositie

en: Primary menu
nl: Primair menu

en: Show Social Icons
nl: Social-iconen tonen

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: narrow
nl: smal

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties

en: User account menu
nl: Gebruikersmenu
