XARA - Modern Multipurpose Drupal 8, 9, 10, 11 Theme (1.0.1) - en to pl translation catalogue (56 entries)

en: Body
pl: Treść

en: Content
pl: Zawartość

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Support
pl: Wsparcie

en: Search
pl: Szukaj

en: None
pl: Brak

en: Help
pl: Pomoc

en: Font Size
pl: Rozmiar czcionki

en: Layout
pl: Układ

en: Components
pl: Komponenty

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Comment
pl: Komentarz

en: Normal
pl: Zwykły

en: General
pl: Ogólne

en: Button
pl: Przycisk

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Page Title
pl: Tytuł strony

en: Content Top
pl: Lewy nagłówek

en: Content Bottom
pl: Na dole treści

en: Sidebar
pl: Pasek boczny

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Style
pl: Styl

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Italic
pl: Kursywa

en: Uppercase
pl: Duże litery

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: mobile
pl: mobilne

en: Lowercase
pl: Małe litery

en: Powered by Drupal
pl: Witrynę napędza Drupal

en: wide
pl: szerokie

en: Use Default
pl: Używaj podstawowego

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Elements
pl: Elementy

en: Border Radius
pl: Zaokrąglone rogi

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Main Menu
pl: Menu Główne

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Classic
pl: Klasyczne

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Capitalize
pl: Kapitalki

en: Footer Top
pl: Góra stopki

en: Theme Color
pl: Kolor szablonu

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Headings
pl: Nagłówki

en: Primary menu
pl: Menu główne

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: narrow
pl: wąski

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika
