XARA - Modern Multipurpose Drupal 8, 9, 10, 11 Theme (1.1.0) - en to hu translation catalogue (53 entries)

en: Body
hu: Törzs

en: Content
hu: Tartalom

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: Support
hu: Támogatás

en: Search
hu: Keresés

en: None
hu: Nincs

en: Help
hu: Súgó

en: Font Size
hu: Betűméret

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Components
hu: Összetevők

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: General
hu: Általános

en: Tools
hu: Eszközök

en: center
hu: közép

en: Page Title
hu: Oldalcím

en: Content Top
hu: Tartalom teteje

en: Content Bottom
hu: Tartalom alja

en: Sidebar
hu: Oldalsáv

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Tabs
hu: Fülek

en: Uppercase
hu: Nagybetűs

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Fonts
hu: Betűtípusok

en: Sidebar Left
hu: Bal oldalsáv

en: Sidebar Right
hu: Jobb oldalsáv

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: mobile
hu: mobil

en: Lowercase
hu: Kisbetűs

en: Powered by Drupal
hu: Drupal működteti

en: wide
hu: széles

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Elements
hu: Elemek

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Typography
hu: Tipográfia

en: Main Menu
hu: Főmenü

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Search Box
hu: Keresési doboz

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Capitalize
hu: Nagy kezdőbetűs

en: Footer Top
hu: Felső lábléc

en: Social
hu: Közösségi

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Primary menu
hu: Elsődleges menü

en: Footer Second Column
hu: Lábléc második oszlopa

en: Show Social Icons
hu: Közösségi ikonok mutatása

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: narrow
hu: keskeny

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje
