XARA - Modern Multipurpose Drupal 8, 9, 10 Theme (10.1.3) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Content
it: Contenuto

en: None
it: Nessuno

en: Font Size
it: Dimensione carattere

en: Components
it: Componenti

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Comment
it: Commento

en: General
it: Generale

en: Page Title
it: Titolo della pagina

en: Sidebar
it: Barra laterale

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Fonts
it: Caratteri

en: wide
it: largo

en: Elements
it: Elementi

en: Main Menu
it: Navigazione Principale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Footer Top
it: Piè di pagina superiore

en: narrow
it: stretto
