Extensible BBCode (4.0.1) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: List
pt: Lista

en: Description
pt: Descrição

en: None
pt: Nenhum

en: Quote
pt: Citar

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: View
pt: Mostrar

en: Custom
pt: Personalizado

en: Code
pt: Código

en: Table
pt: Tabela

en: Align
pt: Alinhar

en: Color
pt: Cor

en: Attachments
pt: Anexos

en: Font size
pt: Tamanho do tipo de letra

en: Superscript
pt: Superior à linha

en: Bold
pt: Negrito

en: Copy
pt: Copiar

en: Italic
pt: Itálico

en: Tag name
pt: Nome da tag

en: Subscript
pt: Inferior à linha

en: Underline
pt: Sublinhado

en: Strike-through
pt: Riscado

en: Tag Description
pt: Descrição da etiqueta

en: You Type
pt: Você Introduz

en: You Get
pt: Você Obtém

en: Text formats
pt: Formatos de texto

en: Custom tags
pt: Etiquetas personalizadas

en: Third party settings
pt: Configurações de terceiros

en: Plugin ID
pt: ID do plugin
