Extensible BBCode (5.0.0) - en to th translation catalogue (22 entries)

en: List
th: ดูลิสต์

en: Description
th: คำอธิบาย

en: None
th: ไม่มี

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Code
th: รหัส

en: Table
th: ตาราง

en: Color
th: สี

en: Superscript
th: ตัวยก

en: Bold
th: ตัวหนา

en: Copy
th: คัดลอก

en: Italic
th: ตัวเอียง

en: Subscript
th: ตัวห้อย

en: Underline
th: ขีดเส้นใต้

en: Strike-through
th: ขีด

en: Horizontal rule
th: กฎแนวนอน

en: Tag Description
th: คำอธิบายเกี่ยวกับคำสำคัญ

en: You Type
th: คุณพิมพ์

en: You Get
th: คุณจะได้รับ
