Extensible BBCode (8.x-1.3) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Edit
fr: Modifier

en: Save
fr: Enregistrer

en: Save changes
fr: Enregistrer les modifications

en: Lists
fr: Listes

en: PHP Code
fr: Code PHP

en: Tables
fr: Tableaux

en: Handlers
fr: Gestionnaires

en: You Type
fr: Vous saisissez

en: You Get
fr: Vous obtenez

en: Numbered
fr: Numéroté

en: Custom tags
fr: Balises personnalisées

en: Syntax Highlighting
fr: Coloration syntaxique
