Extensible BBCode (8.x-3.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: List
ja: リスト

en: Description
ja: 説明

en: Quote
ja: 料金

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Custom
ja: カスタム

en: Code
ja: コード

en: Table
ja: テーブル

en: Align
ja: 配置

en: Color
ja: 色

en: Attachments
ja: 添付

en: Font size
ja: フォントサイズ

en: Superscript
ja: 上付き文字

en: Bold
ja: ボールド

en: Italic
ja: イタリック

en: Subscript
ja: 添字

en: Underline
ja: 下線

en: Editable
ja: 編集可能

en: Template file
ja: テンプレートファイル

en: Strike-through
ja: 取り消し線

en: Tag Description
ja: タグの説明

en: You Type
ja: 入力文

en: You Get
ja: 表示例

en: Libraries
ja: ライブラリ
