Extensible BBCode (8.x-3.0-alpha4) - en to ast translation catalogue (13 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: List
ast: Llista

en: Description
ast: Descripción

en: Image
ast: Imaxe

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta

en: View
ast: Vista

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Code
ast: Códigu

en: Table
ast: Tabla

en: Attachments
ast: Axuntos
