Extensible BBCode (8.x-3.0-alpha4) - en to ps translation catalogue (19 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: List
ps: لړ

en: Description
ps: سپړنه

en: Image
ps: انځور

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: View
ps: ليد

en: ID
ps: پېژند

en: Custom
ps: خپلېخوښه

en: Table
ps: لښتيال

en: Align
ps: پرليكول

en: Color
ps: رنګ

en: Superscript
ps: جګ ليک

en: Bold
ps: زغرد

en: Italic
ps: رېوند

en: Subscript
ps: ټيټ ليک

en: Underline
ps: كرښن

en: Libraries
ps: کتابتونونه
