Extensible BBCode (8.x-3.2) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: List
fa: سجل

en: Description
fa: شرح

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: None
fa: هیچ

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: هویت

en: Custom
fa: سفارشی

en: Table
fa: جدول

en: Align
fa: تراز

en: Color
fa: رنگ

en: Superscript
fa: بالانویس

en: Plugin
fa: افزونه

en: Bold
fa: برجسته

en: Copy
fa: تکثیر

en: Italic
fa: مایل

en: Subscript
fa: زیرنویس

en: Underline
fa: زیرخط

en: Strike-through
fa: خط خورده

en: Tag Description
fa: شرح تگ

en: You Type
fa: شما می‌نویسید

en: You Get
fa: دریافت می‌کنید

en: Text formats
fa: قالب‌بندی‌های متن

en: Third party settings
fa: تنظیمات ثانویه
