Extensible BBCode (8.x-3.2) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: List
pt: Lista

en: Description
pt: Descrição

en: None
pt: Nenhum

en: Quote
pt: Cotação

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: View
pt: Ver

en: Custom
pt: Personalizado

en: Code
pt: Código

en: Table
pt: Tabela

en: Align
pt: Alinhamento

en: Color
pt: Cor

en: Attachments
pt: Anexos

en: Font size
pt: Tamanho da fonte

en: Superscript
pt: Sobrescrito

en: Bold
pt: Negrito

en: Copy
pt: Copiar

en: Italic
pt: Itálico

en: Subscript
pt: Subscrito

en: Underline
pt: Sublinhar

en: Editable
pt: Editável

en: Template file
pt: Arquivo do template

en: Strike-through
pt: Tachado

en: Tag Description
pt: Descrição da Tag

en: You Type
pt: Você Escreve

en: You Get
pt: Você Terá

en: Libraries
pt: Bibliotecas

en: Text formats
pt: Formatos de texto

en: Third party settings
pt: Configurações de terceiros

en: Plugin ID
pt: ID do Plug-in
