Extensible BBCode (8.x-3.2) - en to ro translation catalogue (32 entries)

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: Tags
ro: Etichete

en: None
ro: Nimic

en: Quote
ro: Citat

en: Image
ro: Imagine

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: View
ro: Afișează

en: Custom
ro: Personalizat

en: Code
ro: Cod

en: Table
ro: Tabel

en: Align
ro: Aliniere

en: Color
ro: Culoare

en: Attachments
ro: Ataşamente

en: Font size
ro: Mărimea fontului

en: Superscript
ro: Exponent

en: Bold
ro: Îngroșat

en: Copy
ro: Copiază

en: Italic
ro: Cursiv

en: Subscript
ro: Indice

en: Underline
ro: Subliniat

en: Strike-through
ro: Tăiat

en: Tag Description
ro: Descrierea tag-ului

en: You Type
ro: Tu scrii

en: You Get
ro: Tu primești

en: Libraries
ro: Biblioteci

en: Text formats
ro: Formate de text

en: Third party settings
ro: Configurări externe

en: Plugin ID
ro: ID-ul plugin-ului
