Extensible BBCode (8.x-3.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (24 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: Quote
ar: الاقتباس

en: Image
ar: الصورة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: ID
ar: المعرف ID

en: Custom
ar: مخصص

en: Code
ar: الكود

en: Table
ar: جدول

en: Align
ar: المحاذاة

en: Color
ar: اللون

en: Attachments
ar: المرفقات

en: Font size
ar: حجم الخط

en: Superscript
ar: نص علوي

en: Italic
ar: مائل

en: Subscript
ar: مخطوطة

en: Underline
ar: خط سفلي

en: Tag Description
ar: وصف الوسم

en: You Type
ar: عند كتابة

en: You Get
ar: يظهر لك
