Extensible BBCode (8.x-3.2) - en to bn translation catalogue (14 entries)

en: List
bn: তালিকা

en: Description
bn: বিবরণ

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: None
bn: একটিও নয়

en: Image
bn: ছবি

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Code
bn: কোড

en: Table
bn: টেবিল

en: Color
bn: রং

en: Libraries
bn: লাইব্রেরী সমূহ

en: Text formats
bn: লেখার ফরম্যাটসমূহ
