Xero API (3.0.0-alpha3) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Quantity
id: Kuantitas

en: Date
id: Tanggal

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Contact
id: Kontak

en: Amount
id: Jumlah

en: Code
id: Kode

en: Reference
id: Referensi

en: Account
id: Keanggotaan

en: Tax
id: Pajak

en: Not set
id: Tidak disetel

en: Tax type
id: Jenis pajak
