xmlrpc (8.x-1.0-beta2) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: About
fa: درباره

en: Web services
fa: سرویس‌های وب

en: Parse error. Not well formed
fa: خطای تجزیه. ترکیب مناسب نیست.

en: Parse error. Request not well formed.
fa: خطای تجزیه. درخواست دارای ترکیب مناسب نیست.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
fa: خطای سرور. XML-RPC نامعتبر. درخواست باید یک methodCall باشد.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
fa: خطای سرور. متد درخواستی @methodname تعیین نشده است.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
fa: خطای سرور. تعداد پارامترهای متد اشتباه است.

en: Server error. Invalid method parameters.
fa: خطای سرور. پارامترهای متد نامعتبر هستند.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
fa: خطای سرور. تابع درخواست شده @method وجود ندارد.

en: Invalid syntax for system.multicall.
fa: خطای نحوی برای system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
fa: فراخوانی بازگشتی system.multicall ممنوع است.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
fa: خطای سرور. متد درخواست شده %methodname امضاء مشخص ندارد.

en: Example modules
fa: ماژول‌های نمونه
