External Entities Views Plugin (1.0.0-alpha1) - en to es translation catalogue (17 entries)

en: Separator
es: Separador

en: Reversed
es: Invertido

en: Ordered list
es: Lista ordenada

en: Unordered list
es: Lista sin ordenar

en: starting from @count
es: empezando desde @count

en: Display type
es: Tipo de presentación

en: Simple separator
es: Separador simple

en: (first item is 0)
es: (el primer elemento es 0)

en: (start from last values)
es: (comenzar desde los últimos valores)

en: Multiple field settings
es: Configuración de campos múltiples

en: Display all values in the same row
es: Mostrar todos los valores en la misma fila

en: Display @count value(s)
es: Mostrar @count valor(es)

en: Raw @column
es: @column sin filtrar

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
es: Si se marca, valores múltiples en este campo se mostrarán en la misma fila. Si no se marca, cada valor se mostrará en una fila distinta.

en: Rendered entity
es: Entidad representada

en: First and last only
es: Primero y último solamente

en: Renders an entity in a view mode.
es: Representa una entidad en un modo de presentación.
