External Entities Views Plugin (1.0.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (16 entries)

en: Reversed
ro: Inverstat

en: Ordered list
ro: Listă ordonată

en: Unordered list
ro: Listă neordonată

en: starting from @count
ro: începând de la @count

en: Display type
ro: Tipul de afișare

en: Simple separator
ro: Separator simplu

en: (first item is 0)
ro: (primul element este 0)

en: (start from last values)
ro: (începe de la ultimele valori)

en: Multiple field settings
ro: Setări multiple ale câmpului

en: Display all values in the same row
ro: Afișează toate valorile pe același rând

en: Display @count value(s)
ro: Afișează @count valoare(i)

en: Raw @column
ro: @column neprelucrată

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
ro: Dacă este bifat, valorile multiple pentru acest câmp vor fi afișate în același rând. Dacă nu este bifat, fiecare valoare a acestui câmp va crea un câmp nou. Dacă folosiți grupare după câmpuri, vă rugăm asigurați-vă, pentru această setare, că grupați după "Entity ID" pentru a avea vreun efect.

en: Rendered entity
ro: Entitate randată

en: First and last only
ro: Doar primul și ultimul

en: Renders an entity in a view mode.
ro: Randează o entitate într-un mod de afișare.
