External Entities Views Plugin (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: Separator
uk: Розділювач

en: Reversed
uk: Зворотній порядок

en: Ordered list
uk: Нумерований список

en: Unordered list
uk: Ненумерований список

en: starting from @count
uk: починаючи з @count

en: Display type
uk: Тип відображення

en: Simple separator
uk: Простий розділювач

en: (first item is 0)
uk: (перший елемент - 0)

en: (start from last values)
uk: (починати з останніх значень)

en: Multiple field settings
uk: Налаштування множинного поля

en: Display all values in the same row
uk: Відображати усі значення в одному рядку

en: Display @count value(s)
uk: Відображати @count значень(ня)

en: Raw @column
uk: Необроблена колонка @column

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
uk: Якщо позначено, множинні значення цього поля будуть показані в одному рядку. Якщо не позначено, кожне значення цього поля буде показуватися в новому рядку. Якщо використовується групування, впевніться, що увімкнено групування за "ID сутності", інакше це налаштування не працюватиме.

en: Rendered entity
uk: Згенерована сутність

en: First and last only
uk: Лише перший і останній

en: Renders an entity in a view mode.
uk: Візуалізує сутність у режимі перегляду.
