Extended Number Field (2.0.0-beta1) - en to ro translation catalogue (29 entries)

en: Suffix
ro: Sufix

en: Value
ro: Valoare

en: Number
ro: Număr

en: Maximum
ro: Maxim

en: Scale
ro: Scalare

en: Integer
ro: Număr întreg

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Float
ro: Virgulă mobilă

en: Minimum
ro: Minim

en: Precision
ro: Precizie

en: The number of digits to the right of the decimal.
ro: Numărul de cifre de la dreapta zecimalei.

en: Step
ro: Pas

en: Decimal value
ro: Valoare zecimală

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: %name must be a number.
ro: %name trebuie să fie un număr.

en: Unsigned
ro: Nesemnat

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: This field stores a number in the database as an integer.
ro: Acest câmp stochează un număr ca un întreg în baza de date.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
ro: Acest câmp stochează un număr în baza de date într-un format zecimal fix.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
ro: Acest câmp stochează un număr în baza de date într-un format virgulă mobilă.

en: %name is not a valid number.
ro: %name nu este un număr valid.

en: Integer value
ro: Valoare întreagă

en: %name must be higher than or equal to %min.
ro: %name trebuie să fie mai mare sau egal cu %min.

en: %name must be lower than or equal to %max.
ro: %name trebuie să fie mai mic sau egal cu %max.

en: %name: The integer must be larger or equal to %min.
ro: %name: Numărul întreg trebuie să fie mai mare sau egal cu %min.

en: Integer settings
ro: Setări numere întregi

en: Decimal settings
ro: Setări zecimale

en: Float settings
ro: Setările numerelor virgulă mobilă

[ctx: decimal places]
en: Scale
ro: Scală
