Extended Number Field (8.x-1.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (16 entries)

en: Prefix
eu: Aurrizkia

en: Suffix
eu: Atzizkia

en: Value
eu: Balioa

en: Number
eu: Zenbakia

en: Maximum
eu: Maximoa

en: Integer
eu: Osokoa

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: Minimum
eu: Minimoa

en: Decimal value
eu: Hamartar balioa

en: %name must be a number.
eu: %name zenbaki behar da.

en: Field types
eu: Eremu motak

en: %name is not a valid number.
eu: %name zenbakiak ez du balio.

en: Integer value
eu: Integer balioa

en: Integer settings
eu: Integer ezarpenak

en: Decimal settings
eu: Decimal ezarpenak

en: Float settings
eu: Float ezarpenak
