Extended Number Field (8.x-1.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (17 entries)

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: Value
gl: Valor

en: Number
gl: Número

en: Maximum
gl: Máximo

en: Scale
gl: Escala

en: Integer
gl: Enteiro

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: Float
gl: Coma flotante

en: Minimum
gl: Mínimo

en: Precision
gl: Precisión

en: The number of digits to the right of the decimal.
gl: O número de díxitos á dereita da coma.

en: Step
gl: Paso

en: %name must be a number.
gl: %name debe ser un número.

en: This field stores a number in the database as an integer.
gl: Este campo almacena un número na base de datos coma un número enteiro.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
gl: Este campo almacena un número na base de datos nun formato decimal fixo.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
gl: Este campo almacena na base de datos un número en formato de coma flotante.
