Extended Number Field (8.x-1.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (14 entries)

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: Value
mr: किंमत

en: Number
mr: अंक

en: Maximum
mr: जास्तीतजास्त

en: Scale
mr: मोजपट्टी

en: Integer
mr: पूर्णांक

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: Float
mr: अपूर्णांक

en: Minimum
mr: किमान

en: Precision
mr: अचूकपणा

en: Unsigned
mr: स्वाक्षरी न केलेल्या

en: Integer settings
mr: पूर्णांक संबंधी सेटिंग्ज

en: Decimal settings
mr: दशांश चिन्हासंबंधी सेटिंग्ज
