Extended Number Field (8.x-1.0-alpha3) - en to fi translation catalogue (29 entries)

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Suffix
fi: Jälkiliite

en: Value
fi: Arvo

en: Number
fi: Numero

en: Maximum
fi: Suurin

en: Scale
fi: Skaalaa

en: Integer
fi: Kokonaisluku

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Float
fi: Liukuluku

en: Minimum
fi: Pienin

en: Precision
fi: Tarkkuus

en: The number of digits to the right of the decimal.
fi: Numeroiden määrä desimaalin oikealla puolella.

en: Step
fi: Askel

en: Decimal value
fi: Desimaaliarvo

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: %name must be a number.
fi: %namen on oltava numero.

en: Unsigned
fi: Merkitsemätön

en: Field types
fi: Kenttätyypit

en: This field stores a number in the database as an integer.
fi: Kenttä tallentaa numeron tietokantaan kokonaislukuna.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
fi: Kenttä tallentaa numeron tietokantaan kiinteässä desimaalimuodossa.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
fi: Kenttä tallentaa numeron tietokantaan reaalilukuna.

en: %name is not a valid number.
fi: %name ei ole kelvollinen numero.

en: Integer value
fi: Muuttuja-arvo

en: %name must be higher than or equal to %min.
fi: %name on suurempi tai yhtäsuuri kuin %min.

en: %name must be lower than or equal to %max.
fi: %name on pienempi tai yhtäsuuri kuin %max.

en: %name: The integer must be larger or equal to %min.
fi: %name: kokonaisluvun pitää olla suurempi tai yhtä suuri kuin %min.

en: Integer settings
fi: Muuttujan asetukset

en: Decimal settings
fi: Desimaalin asetukset

en: Float settings
fi: Liukuluvun asetukset
