Extended Number Field (8.x-1.0-alpha3) - en to ne translation catalogue (9 entries)

en: Prefix
ne: उपसर्ग

en: Suffix
ne: प्रत्यय

en: Value
ne: मान

en: Maximum
ne: अधिकतम

en: Scale
ne: नाप

en: Integer
ne: पूर्ण संख्या

en: Default value
ne: पूर्वनिर्धारित मान

en: Minimum
ne: न्युनतम

en: Precision
ne: सुक्ष्मता
