Extended Number Field (8.x-1.0-alpha4) - en to he translation catalogue (20 entries)

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Value
he: ערך

en: Number
he: מספר

en: Maximum
he: מקסימום

en: Scale
he: התאמת גודל

en: Integer
he: שלם

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Float
he: צף

en: Minimum
he: מינימום

en: Precision
he: דיוק

en: The number of digits to the right of the decimal.
he: מספר הספרות מימין לנקודה.

en: Decimal value
he: ערך דצימלי

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: %name must be a number.
he: %name חייב להיות מספר.

en: Unsigned
he: לא חתום

en: Integer value
he: ערך מספר שלם

en: Integer settings
he: הגדרות מספר שלם

en: Decimal settings
he: הגדרות דצימלי

en: Float settings
he: הגדרות מספר עם נקודה צפה
