Extended Number Field (8.x-1.0-alpha4) - en to jv translation catalogue (14 entries)

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: Value
jv: Biji

en: Number
jv: Angka

en: Maximum
jv: Maksimal

en: Scale
jv: Skala

en: Default value
jv: Biji gawan

en: Float
jv: Pecahan

en: Precision
jv: Ketepatan

en: The number of digits to the right of the decimal.
jv: Jumlah digit angka nang sebelah kanan tandha desimal.

en: %name must be a number.
jv: %name kudu diisi angka.

en: This field stores a number in the database as an integer.
jv: Field iki nyimpen angka ing database dadi wilangan bulat.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
jv: Field iki nyimpen angka ing database dadi format desimal tetep.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
jv: Field iki nyimpen angka ing database dadi format titik desimal.
