Extended Number Field (8.x-1.0-alpha5) - en to ur translation catalogue (17 entries)

en: Prefix
ur: سابقہ

en: Suffix
ur: لاحقہ

en: Value
ur: قیمت

en: Number
ur: نمبر

en: Maximum
ur: زیادہ سے زیادہ

en: Scale
ur: سکیل

en: Integer
ur: صحیح عدد

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Float
ur: کسری عدد

en: Minimum
ur: کم از کم

en: Precision
ur: درستگی

en: Placeholder
ur: پلیس ہولڈر

en: %name must be a number.
ur: %name ایک مثبت ہندسہ ہونا لازمی ہے

en: Unsigned
ur: غیر علامت شدہ

en: Integer settings
ur: عددی ترتیبات

en: Decimal settings
ur: اعشاری ترتیبات

en: Float settings
ur: Float کی ترتیبات
