Xray Audit (1.5.12) - en to ne translation catalogue (31 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Group
ne: समूह

en: Type
ne: प्रकार

en: Description
ne: विवरण

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Yes
ne: हो

en: No
ne: हुँदैन

en: Version
ne: संस्करण

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Link
ne: लिङ्क

en: Parent
ne: मूल

en: Name
ne: नाम

en: Label
ne: लेबल

en: View
ne: दृश्य

en: Modules
ne: मोड्यूलहरू

en: ID
ne: परिचय

en: Unknown
ne: अज्ञात

en: Active
ne: सक्रिय

en: Database
ne: डेटाबेस

en: Published
ne: प्रकाशित

en: Revisions
ne: संशोधन

en: Last access
ne: अन्तिम पटक प्रवेश गरेको

en: Count
ne: गन्नुहोस

en: Provider
ne: प्रदान गर्नेवाला

en: Blocked
ne: अवरुद्ध

en: Permissions
ne: अनुमति

en: Default value
ne: पूर्वनिर्धारित मान

en: Translatable
ne: अनुवादित

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: About
ne: बारेमा

en: Bundle
ne: पोका
