Xray Audit (1.5.13) - en to fr translation catalogue (68 entries)

en: Status
fr: État

en: Group
fr: Groupe

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Project
fr: Projet

en: Download
fr: Téléchargement

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: Link
fr: Lien

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Summary
fr: Résumé

en: Views
fr: Vues

en: View
fr: Voir

en: Path
fr: Chemin

en: Region
fr: Région

en: Theme
fr: Thème

en: Layout
fr: Mise en page

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Active
fr: Actif

en: Database
fr: Base de données

en: Host
fr: Hôte

en: Published
fr: Publié

en: Revisions
fr: Versions

en: Last access
fr: Dernier accès

en: Count
fr: Décompte

en: Data Type
fr: Type de données

en: Computed
fr: Calculé

en: Id
fr: Identifiant (ID)

en: Role
fr: Rôle

en: Class
fr: Classe

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Level
fr: Niveau

en: Operation
fr: Opération

en: Entity
fr: Entité

en: id
fr: identifiant (id)

en: Blocked
fr: Bloqué

en: Permissions
fr: Droits

en: Installed
fr: Installé

en: Display label
fr: Afficher le libellé

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Mandatory
fr: Obligatoire

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Translatable
fr: Traduisible

en: Profiles
fr: Profils

en: Used
fr: Utilisé

en: Packages
fr: Colis

en: Package
fr: Paquet

en: Machine name
fr: Nom système

en: Others
fr: Autres

en: About
fr: À propos

en: Reports
fr: Rapports

en: Cardinality
fr: Cardinalité

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Recommended version
fr: Version recommandée

en: Bundle
fr: Type

en: External link
fr: Lien externe

en: No nodes found
fr: Aucun nœud trouvé

en: Langcode
fr: Code de la langue

en: Block layout
fr: Mise en page des blocs

en: Visibility Conditions
fr: Conditions de visibilité

en: Default value callback
fr: Valeur par défaut de la procédure de rappel (callback)

en: Number of users
fr: Nombre d'utilisateurs

en: Internal Page Cache module
fr: Module Internal Page Cache
