Xray Audit (1.5.5) - en to ar translation catalogue (41 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Project
ar: المشروع

en: Download
ar: تحميل

en: Version
ar: النسخة

en: Edit
ar: تحرير

en: Link
ar: رابط

en: Parent
ar: الأب

en: Label
ar: التسمية

en: Theme
ar: حلة

en: Total
ar: المجموع

en: type
ar: النوع

en: Active
ar: نشط

en: Module
ar: الوحدة

en: Roles
ar: الأدوار

en: Published
ar: منشور

en: Last access
ar: آخر وصول

en: Count
ar: العدد

en: Role
ar: الدور

en: Provider
ar: المزود

en: Operation
ar: عملية

en: Entity
ar: الكيان

en: Blocked
ar: ممنوع

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Mandatory
ar: إجباري

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Translatable
ar: قابل للترجمة

en: Profiles
ar: ملفات المستخدمين

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Cardinality
ar: رئيسي

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Recommended version
ar: النسخة الموصى بها

en: Bundle
ar: الحزمة
