Xray Audit (1.6.0) - en to ku translation catalogue (43 entries)

en: Forms
ku: فۆرمەکان

en: Title
ku: ناونیشان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Group
ku: گرووپ

en: Type
ku: جۆر

en: Closed
ku: داخراوە

en: Description
ku: دەربارە

en: Language
ku: زمان

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Project
ku: پرۆژە

en: Download
ku: داگرتن

en: Version
ku: وەشان

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: None
ku: هیچ

en: Link
ku: بەستەر

en: Parent
ku: باوان

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Label
ku: پێناس

en: Summary
ku: کورتە

en: Open
ku: کراوە

en: View
ku: پیشاندان

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Modules
ku: مۆدیولەکان

en: Region
ku: ناوچە

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: Active
ku: چالاکە

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Revisions
ku: پێداچوونەوەکان

en: Field type
ku: جۆری خانە

en: Count
ku: ژمارە

en: Role
ku: ڕۆل

en: Operation
ku: کردار

en: Blocked
ku: بلۆککراوە

en: Permissions
ku: مۆڵەتپیدانەکان

en: Installed
ku: دامەزرێنراوە

en: Default value
ku: نرخی بنەڕەتی

en: Profiles
ku: زانیاریی تایبەتی

en: About
ku: دەربارە

en: Reports
ku: ڕاپۆرتەکان
