Xray Audit (1.6.0) - en to da translation catalogue (67 entries)

en: Forms
da: Formularer

en: Title
da: Titel

en: Group
da: Gruppe

en: Closed
da: Lukket

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Project
da: Projekt

en: Download
da: Hent

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: Parent
da: Overordnet element

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Summary
da: Resumé

en: Open
da: Åben

en: View
da: Vis

en: Path
da: Sti

en: Modules
da: Moduler

en: Theme
da: Tema

en: Total
da: I alt

en: Unknown
da: Ukendt

en: Active
da: Aktiv

en: Module
da: Modul

en: Host
da: Værtsnavn

en: Published
da: Udgivet

en: Revisions
da: Versioner

en: Last access
da: Seneste tilgang

en: Field type
da: Felttype

en: Count
da: Antal

en: Data Type
da: Datatype

en: Computed
da: Beregnede

en: Role
da: Rolle

en: Class
da: Klasse

en: Provider
da: Udbyder

en: Level
da: Niveau

en: Operation
da: Handling

en: Multiplier
da: Faktor

en: Blocked
da: Blokeret

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Installed
da: Installeret

en: Display label
da: Vis etiket

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Webform
da: Webformular

en: Mandatory
da: Påkrævet

en: Default value
da: Standardværdi

en: Translatable
da: Kan oversættes

en: Profiles
da: Profiler

en: Packages
da: Pakker

en: Package
da: Pakke

en: Machine name
da: Internt navn

en: Others
da: Andre

en: About
da: Om

en: Reports
da: Rapporter

en: Field Name
da: Feltnavn

en: Cardinality
da: Kardinalitet

en: Formatter
da: Formatering

en: Entity type
da: Entity-type

en: Recommended version
da: Anbefalet version

en: Handlers
da: Behandlere

en: Block layout
da: Blok-layout

en: Visibility Conditions
da: Synlighedsbetingelser

en: Default value callback
da: Callback for standardværdi
