Xray Audit (1.6.1) - en to gu translation catalogue (38 entries)

en: Forms
gu: પત્રકો

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Group
gu: સમૂહ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Closed
gu: બંધ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Version
gu: આવૃતિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: None
gu: એકે નહિ

en: Link
gu: કડી

en: Parent
gu: પિતૃ

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Label
gu: શિર્ષક

en: View
gu: જુઓ

en: Path
gu: પાથ

en: Region
gu: ક્ષેત્ર

en: Unknown
gu: અજ્ઞાત

en: Active
gu: સક્રિય

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Role
gu: હોદો

en: Provider
gu: પ્રદાતા

en: Operation
gu: કાર્યો

en: Permissions
gu: પરવાનગીઓ

en: Unpublished
gu: અપ્રકાશિત

en: Default value
gu: મૂળભૂત કિંમત

en: Translatable
gu: અનુવાદયોગ્ય

en: About
gu: વિશે

en: Reports
gu: અહેવાલો

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: Bundle
gu: બંડલ

en: Default value callback
gu: મૂળભૂત કિંમત કૉલબૅક
