Xray Audit (1.6.1) - en to hr translation catalogue (52 entries)

en: Forms
hr: Forme

en: Title
hr: Naziv

en: Group
hr: Grupa

en: Type
hr: Vrsta

en: Closed
hr: Zatvoreno

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Project
hr: Projekt

en: Download
hr: Preuzimanje

en: Version
hr: Inačica

en: Edit
hr: Uredi

en: None
hr: Nema

en: Link
hr: Poveznica

en: Parent
hr: Nadređen

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Summary
hr: Sažetak

en: Open
hr: Otvoreno

en: View
hr: Pregled

en: Path
hr: Putanja

en: Modules
hr: Moduli

en: Region
hr: Regija

en: Theme
hr: Tema

en: Total
hr: Ukupno

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Active
hr: Aktivno

en: Module
hr: Modul

en: Host
hr: Poslužitelj

en: Published
hr: Objavljeno

en: Revisions
hr: Revizije

en: Last access
hr: Zadnji pristup

en: Field type
hr: Vrsta polja

en: Count
hr: Broj

en: Role
hr: Uloga

en: Provider
hr: Pružatelj

en: Level
hr: Nivo

en: Operation
hr: Operacija

en: Blocked
hr: Blokiran

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Installed
hr: Instaliran

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: Profiles
hr: Profili

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: Reports
hr: Izvješća

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Recommended version
hr: Preporučena inačica
