Xray Audit (1.6.1) - en to te translation catalogue (39 entries)

en: Forms
te: ఫారాలు

en: Title
te: శీర్షిక

en: Status
te: స్థితి

en: Group
te: సమూహం

en: Type
te: రకం

en: Closed
te: మూసి వెయ్యబడినది

en: Description
te: వివరణ

en: Language
te: భాష

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Project
te: ప్రాజెక్టు

en: Download
te: దింపుకోలు

en: Version
te: సంచిక

en: Edit
te: మార్చు

en: None
te: ఏమీలేదు

en: Link
te: లింకు

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Label
te: లేబుల్

en: Summary
te: సారాశం

en: Open
te: తెరువు

en: View
te: చూడు

en: Region
te: ప్రాంతం

en: Theme
te: అలంకారం

en: Total
te: మొత్తం

en: Unknown
te: తెలియని

en: Database
te: డేటాబేస్

en: Last access
te: చివరి దర్శనం

en: Field type
te: ఫీల్డ్ రకం

en: Count
te: లెక్క

en: Role
te: పాత్ర

en: Permissions
te: అనుమతులు

en: Unpublished
te: ప్రచురింపబడనివి

en: Default value
te: అప్రమేయ విలువ

en: Translatable
te: అనువదించదగిన

en: About
te: గురించి

en: Reports
te: నివేదికలు
