Xray Audit (all releases) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: Forms
hi: प्रपत्र

en: Status
hi: अवस्था

en: Type
hi: प्रकार

en: Language
hi: भाषा

en: Link
hi: कड़ी

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: Total
hi: कुल

en: ID
hi: आईडी

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Active
hi: सक्रिय

en: Database
hi: डेटाबेस

en: Host
hi: होस्ट

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Revisions
hi: संशोधन

en: Last access
hi: अंतिम पहुंच

en: Field type
hi: क्षेत्र प्रकार

en: Count
hi: गुणांक

en: Role
hi: भूमिका

en: Multiplier
hi: गुणक

en: Entity
hi: इकाई

en: Blocked
hi: बंद

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: About
hi: के बारे में

en: Reports
hi: रपट

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली
